Neprůstřelný polykarbonát Makrolon® Hygard | Polykarbonátové desky | Zenit

Neprůstřelný polykarbonát Makrolon® Hygard

Neprůstřelný polykarbonát Marolon HygardSnadné řešení. Perfektní ochrana. Velký výběr. Co přesně je Makrolon Hygard?

Jsou to transparentní, vícevrstvé, laminované polykarbonátové - případně polykarbonátacrylátové desky. Tyto desky nabízejí vynikající ochranu proti vloupání a střelným zbraním. Ve srovnání s pancéřovým sklem přesvědčují svojí jasnou hospodárností a funkčními výhodami.

Jaké výhody přináší Makrolon Hygard ?

Makrolon Hygard desky jsou vysoce odolné. Při působení extrémního násilí nevykazují žádnou nebezpečnou tříštivost nebo popraskaná místa. Na základě jejich nízké hmotnosti a dobrého poměru cena/výkon alternativa neprůstřelného skla. Extrémní životnost. Přitom se vyznačují vysokou odolností proti poškrábání, teplotní odolností i znamenitou UV ochranou. Co se týká čirosti a prostupu světla, téměř stejná kvalita jako u tvrzeného skla.

Kde se Makrolon Hygard používá?

Používá se všude tam, kde je požadovaná zvláštní ochrana pro osoby a objekty. Na jedné straně to jsou bezpečnostně důležité odvětví jako banky, klenotnictví, vězení, soudní budovy nebo přepážky. Na druhé straně jsou to možné cíle vandalismu, např musea nebo budovy s velkoplošným prosklením.

Varianty Makrolonu Hygard jsou k dostání v různých provedeních 

  • Makrolon Hygard CG (Containment glazing) bezpečnostní prosklení - desky, které byly vyvinuty speciálně pro ochranu před vloupáním. Také pří pokusech vloupání s hrubými nástroji jako např. perlíkem nebo sekyrou si zachovávají desky svoji stabilitu.
  • Makrolon Hygard BR a MS (Bullet Resistant) odolnost proti střelám - desky, které slouží speciálně jako ochrana proti střelným zbraním. Typy BR a MS sami odolávají ostřelování těžkými automatickými, střelnými zbraněmi, tím vyhovují nejvyšším nárokům na ochranu osob.